پيش بينی در مورد وضعيت سينمای ايران در سال ۱۳۸۵ بخش دوم

دوستان و ياران گرامی . همانطور که شاهد بوديد در بخش قبل نظريه رضا کيانيان را در مورد وضعيت سينمای ايران در سال ۱۳۸۵ برای شما عزيزان عنوان کرديم . اينک در دومين بخش از اين مجموعه نظريه رضا منتظری ديگر هنرمند کشورمان را در مورد وضعيت سينمای ايران در سال ۱۳۸۵ را برايتان نقل ميکنيم .

 

نظريه رضا منتظری

سالهاست که با پايان يک فصل و آغاز يک فصل جديد هزاران سخن زيبا و حرفهای قشنگ را در مورد سينمايمان با خود زمزمه ميکنيم . سالهاست هنگام لحظه تحويل سال تنها دعايمان اين است که وضعيت اسفبار سينمايمان اندکی رو به بهوبد برود ... اما افسوس .

سينمای ايران سال به سال بيشتر و بيشتر رو به انحطاط و تنزل ميرود سالهاست که ديگر جای کاری برای کارگردانان فرهيخته ای چون : بهرام بيضايی - ناصر تقوايی - محسن مخملباف و... وجود ندارد .

سالهاست که مافيای بزرگ سينما و تلويزيون ايران اجازه نميدهد هنرمندان جوان که پر از حس و شور بازيگری هستند و اگر فقط اندکی به آنها جای کار داده شود خواهند توانست روزی از صاحب نامان سينمای ايران بشوند وارد حرفه مورد علاقه خودشان شوند . سالهاست که ديگر کسی را به خاطر هنرش نميخواهند هر آنکس که پول داشته باشد ميتواند هنر را هم با آن بخرد و کم نيستند امثال چنين نابازيگرانی که سال به سال به خيل عظيم و بی محتوای سينمای شکست خورده ايران میپيوندند .

سالهاست که در ايران حتی ۱ سالن سينما هم ساخته نشده است اما کارگردانان ما پشت سر هم فيلم ميسازند در حاليکه با تعداد محدودی سينما نميتوانند به هيچ وجه فيلمهايشان را اکران کنند . تازه جالبترين نکته هم اين است که تازه با اين تعداد سالن سينما تنها چند سالن هستند که واقعا از لحاظ کيفيت و ... مورد استفاده هستند مثل سينما فرهنگ .

سالهاست که حتی مسئولين به درستی از برگزاری يک جشنواره مهم چون جشنواره فجر برنی آيند .

پس چه اميدی ميتوانيم داشته باشيم که وضعيت سينمای ايران امسال رو به بهبودی برود ؟

تنها آرزويمان اين است که فرشته ای نجات از آسمان فرو بيايد و وضعيت دردناک سينمايمان رو اندکی رونق ببخشد .

شاد و پايدار باشيد .

 

 

 

  
نویسنده : reza artist ; ساعت ۱:٥٥ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٥ فروردین ،۱۳۸٥