گزارش ويژه از مراسم تشييع و تدفين مرحوم پوپک گلدره بخش اول

پيكر «پوپك گلدره» فردا از مقابل تالار وحدت تشييع مي‌شود

 

 

پیکر پوپک گلدره، هنرمند عرصه تلویزیون و سینما، صبح امروز با حضور معاونت سینمایی و جمعی از هنرمندان و مردم هنردوست از مقابل تالار وحدت تشییع شد.
صبح امروز جمع زیادی از مردم با لباس‌هایی سیاه برای تشییع پیکر گلدره جمع شده‌اند. جمعیت مردم به حدی زیاد است که هنرمندان در میان آنها ناپدید شده اند. ساعت 9:30 پیکر پوپک گلدره روی دستان مردم وهنرمندان جای می گیرد و با گفتن لا اله الا الله به داخل تالار هدایت می شود.
قاب عکس او در دست چند خانم خودنمایی می کند. ساعت متوقف شده عمر پوپک گلدره فضای تالار وحدت را در سیطره خود درآورده است. عکاسان خبری مرتب در حال فلاش زدن روی شبنم‌هایی هستند که ناخودآگاه از گوشه چشم حاضران می‌چکد. حضور شاپرک‌ها را در اطراف تالار وحدت حس می‌کنم که آمده اند تا پیکر سرد پوپک گلدره را همراه خود ببرند. هوا پر از عطر غربت است.
مادر گلدره در حالی که شالی سفیدرنگ بر سر دارد، می گوید: "پوپک عاشق سینما بود و من معتقدم که مرگ پایان کبوتر نیست. دختر من روز تولد حضرت محمد (ص) و روز عید پاک از دنیا رفت. وقتی این اتفاق برای پوپک افتاد، من او را به خدا سپردم و حالا هم متاسف نیستم، چرا که مرگ و زندگی دست خداست."
محمدرضا جعفری جلوه، معاون سینمایی وزارت ارشاد، در حالی که قطرات اشک در چشمانش حلقه زده بود، گفت: "پوپک گلدره هنرمند توانایی بود، اما مرگ از او تواناتر بود. او هشت ماه در مرز مرگ و زندگی بود. او هشت ماه مرگ را به ما و اهل هنر یادآوری کرد. یاد مرگ انسان را به یاد زیستن می اندارد. واقعاً خوب زیستن چیست؟ پوپک گلدره تابلوی مصوری در میان ما بود و ما باید پر گشودن و برای آسمان زیستن را فرا بگیریم."
پدر گلدره هم با اشاره به مردم گفت: "این جمعیت نمونه بارزی است که با عشق آمده اند. پوپک همیشه به من می گفت که بابا هنر کجا و من کجا؟" بعد از صحبت های پدر گلدره، پیکر پوپک به سوی قطعه هنرمندان رفت تا این بار خواب ابدی را هم تجربه کند.
پوپک گلدره یکشنبه هفته جاری پس از هشت ماه بیهوشی، در سن 34 سالگی دار فانی را وداع گفت.

لازم به ذکر است در اين مراسم هنرمندان شاخص سينما و تلويزيون کشور حضور اشتند .

بزودی در بخشهای بعدی ويژه نامه مراسم تشييع و تدفين اين هنرمند گرانقدر به شرح و تفصيل چگونگی برگزاری اين مراسم خواهيم پرداخت .

بار ديگر اعلام ميکنيم تا روز ختم اين هنرمند شايسته کليه مجموعه وبلاگهای ۱۲ تايی سينمايی تعطيل خواهند بود و فقط اين وبلاگ به جديدترين خبرها در مورد درگذشت اين هنرمند توانمند خواهد پرداخت .

مديريت و هواداران مجموعه وبلاگهای ۱۲ تايی سينمايی بار ديگر اين مصيبت عظما را به جامعه هنری کشور و همچنين خاندان بزرگوار مرحوم مغفور پوپک گلدره تسليت و تعزيت عرض مينمايند .

بزودی زندگينامه شخصی و هنری پوپک گلدره را در اين وبلاگ منتشر خواهيم ساخت .

ای هواداران پوپک

 

تسليت تسليت

  
نویسنده : reza artist ; ساعت ٥:٤٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۳٠ فروردین ،۱۳۸٥