جديدترين اخبار از دنيای سينما

جمشيد هاشم‌پور ،محمود پاك‌نيت و امين تارخ در اولين فيلم سينمايي درباره انرژي هسته‌اي جلوي دوربين مي‌روند. اين فيلم كه نام آن «تله روباه» است، توسط عليرضا اسحاقي نوشته و كارگرداني خواهد شد.
در اين فيلم همچنين مجيد مشيري،ابراهيم بحرالعلومي، مهدي احمدي، سعيد داخ، بيتا بادران به ايفاي نقش مي‌پردازند.
«علي رويين تن» مجري طرح و تهيه‌كننده اين فيلم درباره اين فيلم گفت:«تله روباه» در كردستان، اصفهان و تهران به صورت H.D فيلمبرداري خواهد شد.
فيلمبرداري اين فيلم بر عهده فرهاد معافي و دستيار كارگردان فيلم نورالدين گودرزي هستند. سودابه خسروي چهره پردازي اين فيلم را بر عهده دارد و موسيقي فيلم نيز بر عهده محمد فرشته‌نژاد است.
به گفته وي «تله روباه» اولين فيلم درباره انرژي هسته‌اي است كه فيلمبرداري آن 25 ارديبهشت آغاز مي‌شود.
اين فيلم محصول مؤسسه فرهنگي -هنري شهيد آويني است و هم اكنون در مرحله پيش توليد قرار دارد.

مرحله ساخت موسيقي آخرين ساخته" رسول ملا قلي پور همزمان با فيلمبرداري آن انجام مي گيرد." آريا عظيمي نژاد"آهنگساز فيلم "ميم مثل مادر" كه مدتي است فيلمبرداري آن آغاز شده است با اعلام اين خبرگفت: با توجه به محتواي اين فيلم ، ساخت موسيقي هم زمان با مرحله فيلمبرداري خواهد بود و در حال حاضر كار با هماهنگي كارگران و هنر پيشه هاي فيلم پيش مي رود.
عظيمي نژاد با متفاوت خواندن ساخت موسيقي م مثل مادر ، افزود: ساخت موسيقي هم زمان به ندرت در سينماي ايران اتفاق افتاده و همين مسئله كار را متفاوت كرد اما ساخت قسمت‌‏هاي ديگر موسيقي اين فيلم پس از مراحل فني خواهد بود كه با برنامه ريزي هاي انجام شده تا اواخر تابستان به پايان خواهد رسيد.
لازم به ذكر است فيلمبرداري" م مثل مادر" به كارگرداني رسول ملاقلي پور هفته گذشته آغاز شد و بازيگراني چون" گلشيفته فراهاني"، "حسين ياري" و " مرضيه برومند " در اين فيلم به ايفاي نقش مي پردازند.
آريا عظيمي نژاد سال گذشته موفق به دريافت جايزه دوم معتبرترين جشنواره موسيقي جهان با عنوان" لن گاخ لن" شده بود.

ژوليت بينوش" بازيگر فرانسوي، بامداد چهارشنبه، ايران را ترك كرد. بامداد امروز و در فرودگاه مهرآباد عباس كيارستمي و محمود كلاري در حالي اين بازيگر فرانسوي را بدرقه كردند كه اين برنده جايزه اسکار در فرصت يك هفته‌اي حضورش در ايران تنها ديدارهاي محدودي با برخي بازيگران و دست اندرکاران سينماي ايران داشت.
ژوليت بينوش كه هفته گذشته وارد تهران شد، از ابتداي سفرش، قصد داشت در سكوت خبري ، تنها به ديدار اماكن تاريخي ايران بپردازد اما انتشار برخي اخبار مبني بر حضور وي در ايران و ... بار ديگر نشان داد که در دنياي ارتباطات امروز هيچ چيزي را نمي توان از نظرها پنهان داشت.
دو روز بعد از حضور وي در کشورمان يكي از دست اندركاران فيلم كيارستمي به ايسنا گفت: حضور"ژوليت بينوش" بازيگر فرانسوي در ايران هيچ ارتباطي به فيلم جديد عباس کيارستمي ندارد .
"ژوليت بينوش" بامداد چهارشنبه 23 فروردين ماه بعد از يك سفر يك هفته‌اي كه به دعوت عباس كيارستمي صورت گرفته بود، ايران را ترك كرد.

 

فيلم كوتاه«مي‌ترسم پس دروغ مي‌گويم» به كارگرداني تهمينه ميلاني و با حضور مهناز افشار٬ به سفارش سازمان يونيسف صبح امروز درتهران كليد خورد.محمد نيك بين تهيه كننده سينما با اعلام اين خبر گفت: « مي‌ترسم پس دروغ مي‌گويم» نام فيلم كوتاهي است كه تهمينه ميلاني كارگرداني آن را بر عهده دارد.
وي با بيان اينكه فيلمبرداري اين فيلم كوتاه از امروز آغاز شده است اظهار داشت: علاوه بر مهناز افشار در اين فيلم بازيگران ديگري به ايفاي نقش مي پردازند كه اسامي ديگر آنها نيز در صورت توافق روزهاي آينده اعلام خواهد شد.
اين تهيه كننده سينما، با بيان اين كه تمامي لوكيشين‌هاي اين فيلم در تهران است ٬افزود: تايم اين فيلم بين 25 تا 30 دقيقه پيش بيني شده است.
وي با اشاره به اينكه فيلم كوتاه« مي‌ترسم پس دروغ مي‌گويم» به سفارش سازمان يونيسف ساخته خواهد شد، يادآور شد: اين فيلم آموزشي به مسئله دروغ گويي بچه‌ها مي‌پردازد و براي پدر و مادرها و همچنين مسؤولان آموزش و پرورش مي‌تواند مفيد باشد. در واقع در اين فيلم به مسائلي اشاره مي‌كنيم كه باعث مي‌شود بچه‌ها دروغ بگويند.
دراين فيلم، احمد احمدي به عنوان عكاس و داود ناظمي، مدير تداركات ٬ تهمينه ميلاني را همراهي خواهند كرد.

/ 0 نظر / 10 بازدید