جديدترين اخبار سينمای ايران و جهان

آخرين آمار فروش فيلم‌هاي اكران سينماهاي تهران اعلام شد؛ «چهارشنبه سوري» همچنان درصدر آمار فروش 7 فيلم اكران فروردين ماه سال 85 سينماهاي تهران تا پايان روز يكشنبه 20 فروردين اعلام شد. به گزارش سينماي ما به نقل از روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي، فيلم "چهارشنبه سوري" ساخته اصغرفرهادي كه از سال گذشته در سينماهاي تهران به روي پرده رفت با فروش كلي سه ميليارد و 842 ميليون و 902 هزار و پانصدريال در طول 51 روز عنوان پرفروش‌ترين فيلم‌ را به خود اختصاص داد.
اكران آخرين ساخته فرهادي كه در بيست و چهارمين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر حضور داشت در 7 سينماي تهران ادامه دارد.
بر پايه اين گزارش فيلم "چپ دست" ساخته آرش معيريان كه اكران آن در 6 سينما ادامه دارد نيز با فروش كلي 2 ميليارد و 499 ميليون و 324 هزارو پانصد ريال پس از گذشت 61 روز از آغاز اكرانش، دومين فيلم پر فروش جدول اكران بهار است.
فيلم "زيردرخت هلو" به كارگرداني ايرج طهماسب نيز با اكران در 24 سينما و با فروش دو ميليارد و 614 ميليون و 749 هزارريال در طول 29 روز تاپايان بيستم فروردين ماه جاري سومين فيلم پرفروش لقب گرفت.
فيلم "هوو" ساخته عليرضا داودنژاد با فروش كلي 909 ميليون و 938 هزار ريال در طول17 روز در 17 سينما و فيلم ازدواج به سبك ايراني، ساخته حسن فتحي با فروش 360 ميليون و 137 هزار و 500 ريال عناوين بعدي جدول پرفروش‌هاي فروردين ماه را به خود اختصاص دادند.
فيلم يك تكه نان، ساخته كمال تبريزي نيز تا كنون در 10 سينما ، 308 ميليون و 6 هزار ريال در طول 17 روز اكران فروخته است.
فيلم " شب بخير و موفق باشيد"، ساخته جرج كلوني تنها فيلم خارجي اكران فصل بهار نيز تا كنون درسينما فرهنگ 10 ميليون و 888 هزار ريال فروخته است.

 

taghato1144760913small.jpg سعيد حاجي‌ميري يكي از تهيه كنندگان «تقاطع» درباره زمان اكران اين فيلم گفت: هيچ عجله‌اي براي اكران «تقاطع» نداريم . وي در ادامه تصريح كرد: براي زمان اكران آن تصميم قطعي نگرفتيم، چون قصد داريم با تعدادي از فيلم هاي ديگر توليد شده‌اين دفتر، در يك پكيج با هم، فيلم ها رابه پخش عرضه كنيم.
وي در ادامه‌ از توليد ، تعدادي فيلم مشترك همچون پروژه‌هاي «چاي نت» و «تقاطع» در اين دفتر، در آينده نزديك خبر داد.
ناصر شفق كه در ابتدا توليد اين پروژه را برعهده داشت و اواخرآن در توليد با حاجي‌ميري شريك شد.هم‌اكنون 80 درصد اين پروژه متعلق به حاجي‌ميري است و بقيه متعلق به ناصر شفق است،او نيز به ايسنا گفت: چون 80 درصد اين پروژه متعلق به آقاي حاجي‌ميري است درباره زمان اكران آن ايشان تصميم خواهند گرفت.
ابوالحسن داودي اواخر سال گذشته در گفتگويي با خبرنگار ايسنا اعلام كرده بود: اطلاع دقيقي از زمان اكران عمومي «تقاطع» ندارد. در“تقاطع” كه فيلم نامه‌ي آن را فريد مصطفوي به نگارش در آورده است: فاطمه معتمد‌آريا ، بهرام رادان، بيژن امكانيان، ‌باران كوثري، سروش صحت، عليرضا حسيني، خاطره اسدي، السافيروز آذر، آفرين عبيسي و ... به ايفاء نقش مي‌پردازند. داستان آن درباره‌ي “مهسا” گزارشگر تلويزيون است كه دچار حادثه مي‌گردد ، اين تصادف مسير زندگي شخصيتهاي فيلم را دگرگون مي كند و آنها را در مسير تازه‌اي قرار مي‌دهد. موسيقي “تقاطع” را محمد عليقلي ساخته است و ساير عواملي كه در اين پروژه همكاري مي‌كنند عبارتند از: بهرام بدخشاني،‌ مدير فيلمبرداري، امير اثباتي، ‌طرح حضور و لباس بيتا منصوري: مدير توليد . تهيه كنندگان نيز ناصرشفق و سعيد حاج ميري هستند که البته بر طبق تيتراژ فيلم ، راديو و تلويزيون عرب نيز از تهيه کنندگان و سرمايه‌گذاران فيلم هستند و عدم اطلاع عوامل از اين موضوع نيز باعث اعتراض آنها به تهيه كننده همزمان با جشنواره فجر شد.
 
 
gohar1144749689small.jpgفيلم سينمايي تردست به كارگرداني،‌ تهيه كنندگي و نويسندگي محمدعلي سجادي آماده نمايش شده است.گوهر خيرانديش بازيگر اين فيلم گفت:اين فيلم داستان ارتباط روح مادري با فرزندش را به تصوير مي‌كشد.
وي افزود: شهرام حقيقت دوست،‌ بهزاد فراهاني و نوشا ضيغمي نيز در اين فيلم به ايفاي نقش مي‌پردازند
همچنين به گزارش سينماي ما فيلم سينمايي "پوكر" به كارگرداني كاظم راست گفتار نيز آماده نمايش شده است. گوهر خيرانديش، امين حيايي، پارسا پيروزفر و محمدرضا شريفي نيا از جمله بازيگران فيلم "پوكر" هستند.
بنابر اين گزارش ‌نام اين فيلم ممكن است به "نقاب" تغيير يابد
 
 
setareh1144666975small.jpg فيلمبرداري فيلم رنگ هاي خاطره، آخرين ساخته ي امير شهاب رضويان روز گذشته در بم آغاز شد. فيلمبرداري اين فيلم با ياد و خاطره: شادروان محمدرضا شريفي آغاز شد و اين فيلم ماجراي سفر يک پزشک متخصص، يک پيرمرد نوازنده موسيقي و يک راننده به شهر بم، دو سال پس از زلزله است. اين سه نفر از سه نسل مختلف، با روحيات متفاوت بر روي يکديگر تاثير مي گذارند
عوامل اصلي اين فيلم عبارتند از :
كارگردان:اميرشهاب رضويان ، نويسنده فيلمنامه: اميرشهاب رضويان، آرمين هوفمان، محمد فرخ منش، مدير فيلمبرداري: داريوش عياري، تهيه كننده: شركت فيلمسازي و پژوهش‏هاي سينمايي هيلاج، بازيگران: عزت الله انتظامي ، شهباز نوشير، صابر ابر، رضا خمسه، مهران رجبي، رابعه مدني، بهروز جليلي، اميدروحاني، مريم مسچيان، نعيمه درزي، کاظم نجارزاده ها، وحيد رضواني، عبدالمجيد فتحي.
امير شهاب رضويان متولد1344 همدان- فارغ‏التحصيل كارگرداني سينما (كارشناسي) و نقاشي متحرك (كارشناسي ارشد) از دانشكده سينما تئاتر، دانشگاه هنر- شروع فيلمسازي كوتاه1359- اولين بار فيلم كوتاه انقلاب از ساخته‏هاي او در اولين جشنواره فيلم فجر 1361 به نمايش در مي‏آيد و فيلم ديگرش يكي ديگر جايزه بهترين فيلم كوتاه را از دومين جشنواره فيلم فجر1362 دريافت مي‏دارد- رضويان بيش از 35 فيلم كوتاه و دو فيلم سينمايي با نامهاي سفر مردان خاكستري(1379) و تهران ساعت 7 صبح (1381) ساخته است كه در جشنواره‏هاي داخلي و خارجي زيادي به نمايش در‏آمده است
 
 
majidmajidi1144578666small.jpgفيلم‌نامه فيلم "بچه‌هاي آسمان" ساخته مجيد مجيدي در متون درسي كتاب آموزش زبان انگليسي دوره دبيرستان ژاپن تدريس مي‌شود. روابط عمومي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي روز يكشنبه به نقل از سفارت ايران در توكيو گزارش داد: گنجاندن متن درسي فيلم‌نامه بچه‌هاي آسمان در كتاب آموزش زبان انگليسي دوره دبيرستان، باتوجه به دقتي كه ژاپني‌ها در انتخاب متون درسي دارند بيانگر مضامين عميق و والاي انساني دراين اثر ايراني بوده است.
داستان بچه‌هاي آسمان در كتاب آموزش زبان انگليسي دوره دبيرستان در ژاپن تحت عنوان " يك جفت كفش" و در ده صفحه همراه با عكس‌هايي از اين فيلم چاپ شده است.
فيلم بچه‌هاي آسمان از آثار برجسته سينماي ايران است كه پيشتر جوايز متعدد بين‌المللي را دريافت كرد.
 
binoche1144406343small.jpg پیش تر گفته شد ژولیت بینوش بازيگر مشهور سينماي جهان، قرار است ايفاگر نقش اصلي فيلم جديد كيارستمي باشد که به گفته دست اندرکاران پروژه این خبر نادرست اعلام شد.
یکی از دست اندرکاران پروژه فیلم جدید عباس کیارستمی در این باره به ایسنا گفته بود حضور "ژوليت بينوش" بازيگر فرانسوي در ايران هيچ ارتباطي به فيلم عباس کيارستمي ندارد و فقط با دعوتي دوستانه به ايران آمده است تاکيد کرد: هيچگاه قرار نبوده خانم بينوش در اين فيلم نقش آفريني داشته باشد
به گزارش سایت سینمای ما البته با این وجود شنیده ها همچنان حکایت از بازی این بازیگر سرشناس در فیلم جدید کیاستمی دارد که چون هنوز توافقات نهایی صورت نگرفته اعلام نمی شود.
در همين حال قرار است به زودي توسط انجمن بازيگران سينماي ايران با حضور اين بازيگر سرشناس و برنده جايزه اسکار، نشستي برگزار شود.
جمشيد گرگين سخنگوي انجمن بازيگران با تاييد اين خبرگفت:روز شنبه جلسه اي در اين خصوص خواهيم داشت و سعي خواهيم کرد با توجه به مدت حضور اين بازيگر در ايران، برنامه اي را در خانه ي سينما يا موزه ي سينما برگزار کنيم.
 
 
aghdashlo1144402253small.jpgاستيو هولگيبت، گزارشگر ویژه «فایل واشنگتن» طي گزارشي از فوق ستاره ي ايراني سينماي هاليوود، به نقل از شهره آغداشلو مي نويسد: سال 2006 سالي ست كه آوازه ي شهره آغداشلو تمام جهان را فرا مي گيرد.او امسال در چند اثر بحث انگيز سينمايي بازي كرده است.
پس از سالهای طولانی بدنبال نقش بودن، هم اکنون سیل پیشنهادهای کاری به سمت شهره آغداشلو روان شده است. 
او علاوه بر ایفای نقش در اکشن تریلر 24، یک سریال پر طرفدار تلویزیونی، در سریال ها و برنامه های مختلف به عنوان هنرپیشه مهمان حاضر شده است.
انتظار می رود که سه فیلم آماده اکران شهره آغداشلو برای 2006 در ادامه موفقیت حرفه ای اش تآثیر به سزایی داشته باشد.
آغداشلو در یکی از مصاحبه های اخیرش با واشنگتن تایمز راجع به موفقیت ناگهانی اش گفته است: "من به نامزدی یا بردن اسکار فکر نمی کردم. برای سالها تنها آرزوی من حضور دایم در عرصه سینما بود. این آرزو هم اکنون به حقیقت پیوسته است.
او در مورد فیلم های آماده اکرانش در سال 2006 می گوید هر فیلم موضوع خاص خودش را دارد.
اولین فیلم که آوریل به روی پرده می رود "رویاهای آمریکایی" نام دارد. محور اصلی فیلم حول و حوش نسلهای مختلف مهاجران و نحوه برخورد آنها با امتیازات و مشکلات جامعه آمریکاست.
وی اضافه کرد: "شخصیت من در فیلم احساس می کند که جرات و توان دنبال کردن رویای زندکی آمریکایی را ندارد ولی پسرش در صدد تحقق بخشیدن به این رویاست.
فیلم علاوه بر شهره آغداشلو فهرستی از نامهای پرآوازه هالیوود را بدنبال می کشد. هنرپیشگانی مانند Dennis Quaid , Hugh Grant و Willwm Dafoe. این فیلم در عین حال که تآثیر سیاست بین المللی و تروریسم را بر زندگی روزمره مردم نشان می دهد در نهایت تعجب یک کمدی است.
شهره آغداشلو همچنین در فیلم ها ی "The lake house" یک علمی تخیلی عاشقانه که در آن با ساندرا بولاک و کیانو ریوز همبازی است و "X-Men 3" یک فیلم تخیلی ماجراجویانه در نقشهای مهمی ظاهر خواهد شد.
آغداشلو که مدرک روابط بین الملل دارد اولین زنی است که از خاورمیانه نامزد اسکار شده است. به احتمال زیاد مهمترین پروژه او هنوز در پیش است: نقش اصلی در نسخه سینمایی اتوبیوگرافی پرفروش "خواندن لولیتا در تهران."
او می داند که فیلم در کشورش بحث برانگیز خواهد بود ولی هیچ تردیدی برای بازی در آن ندارد. او معتقد است که فیلم موضوع مهمی را مطرح می کند و زمانی که به درستی کارمان ایمان داریم نباید وقتمان را صرف نگرانی برای حرف دیگران بکنیم. بازی این فیلم مهم ترین چالش زندگی حرفه ای او خواهد بود، چالشی که او با آغوش باز به استقبالش می رود
 
 
شاد باشيد .
 
 
/ 0 نظر / 9 بازدید