جديدترين اخبار سينمايی

عليرضا داودنژاد كه ديگر از ادامه اكران فيلم "هوو" نااميد شده، كم كم درگير ساخت فيلم جديدش خواهد كرد.
داودنژاد كه براي ساخت فيلم جديدش، باعنوان "نون و پياز" ، تقاضاي پروانه ساخت كرده، اسم فيلم تازه‌اش را به "خروس جنگي" تغيير داد.
گفته مي‌شود "خروس جنگي" مضموني جنجالي دارد و داودنژاد به رقباي قديمي خود و تهيه كنندگان پرقدرت سينما اعلام كرده كه براي اكران نوروز 86 فيلم نسازيد چون "خروس جنگي" در آن زمان اكران مي‌شود و هيچ فيلمي توان رقابت با اين فيلم را نخواهدداشت.
با پايان اكران "هوو"،به نظر مي رسد كه تهيه كنندگان فيلم "آتش بس" ،در هفته هاي آينده نفس راحتي بكشند داودنژاد در دو هفته اخير در گفت وگوهاي با خبرگزاريها ،به شدت از اختصاص دادن سينما ماندانا به فيلم آتش بس انتقاد كرده و در گفت گوي ديگري مدعي شده بود كه مافيا بر سينماي ايران سايه انداخته است. لازم به ذکر است که بايد به آقای داوودنژاد بگوييم اگر در سينمای ايران مافيا نبود جنابعالی و مادر محترمه و اخوی گرامی و فرزندان شريفتان و دختر اخويتان و همسرتان و... همه در کار سينما نبودند !!!

 

تحولات و پيشرفت هاي سينماي ايران در نشستي با حضور دست اندركاران سينماي ارمنستان و اصغر فرهادي، كارگردان فيلم "چهارشنبه‌سوري" در محل رايزني فرهنگي كشورمان در ايروان مورد بحث و بررسي قرارگرفت .
دراين نشست، عطوفي رايزني فرهنگي سفارت ايران در ارمنستان به تشريح عملكرد سينماي کشورمان در طول سالهاي انقلاب اسلامي ايران پرداخت .
وي با اشاره به اينكه درسومين جشنواره بين المللي زردآلوي طلايي ارمنستان محسن مخملباف و رخشان بني اعتماد كارگردانان برجسته كشورمان نيز حضورخواهند داشت ، گفت : هدف ما از تشكيل اينگونه نشست ها آشنايي بيشتر جامعه هنري و فرهنگي ارمنستان با پيشرفت هاي سينماي ايران است .
استامبولتسيان مدير جشنواره بين المللي زردآلوي طلايي نيز دراين نشست با اشاره به آشنايي خود با سينماي ايران ، پيام هاي عميق انساني ، اخلاقي و معنوي نهفته در فيلم هاي ايراني را عامل موفقيت و شهرت جهاني سينماي پس از انقلاب اسلامي ايران دانست .
درادامه اين جلسه ، اصغر فرهادي كارگردان كشورمان نيز درخصوص سينماي ايران ، سينماي معاصرارمنستان و جايگاه فيلم و سينما دربين مردم مطالبي را بيان كرد .

 

"نیوه مانگ" آخرين ساخته بهمن قبادی است كه هديه تهراني علاوه بر بازيگري، مجري طرح و دستيار كارگردان آن هم هست. اين فيلم به زودی آماده نمایش می‌شود.
فیلم سینمایی "نیوه مانگ" با پایان یافتن مراحل ساخت موسیقی و صداگذاری به زودی آماده نمایش می‌شود. اين در حالي‌ست كه گروه سازنده فيلم با سرعت مشغول آماده‌سازي فيلم براي جشنواره كن بودند، اما فيلم در اين جشنواره پذيرفته نشد.
بهمن اردلان، صداگذار فیلم "نیوه مانگ" به کارگردانی بهمن قبادی، در مورد روند آماده سازی فیلم و صدای آن گفت: «موسیقی "نیوه مانگ" را حسین علیزاده ساخته و میکس دالبی دیجیتال را آقایان نقیبی و بهنام. در حال حاضر هم بعد از مرحله چاپ کپی صفر، فیلم آماده نمایش می شود.»
وی ادامه داد: «قبادی در فیلم جدید خود رویکردی دارد به نشان دادن مسائل کردها در حیطه بومی و قوم شناسی. در کنار آن با توجه به دویستمین ساگرد تولد موتزارت به موسیقی کردها نیز پرداخته می شود. البته در کار قبلی قبادی "آوازهای سرزمین مادری ام" هم قبادی توجه خاصی به موسیقی داشت و توجه به کردها و موسیقی جزو موتیف‌های کاری وی محسوب می شود.»
عوامل تولید "نیوه مانگ" عبارتند از نویسنده، تهیه کننده و کارگردان: بهمن قبادی، مدیر فیلمبرداری: نایجل بلاک، تدوین: هایده صفی یاری، گریم: مهرداد میرکیانی، بازیگران: اسماعیل غفاری، حسن پورشیرازی، الله مراد رشتیانی، هدیه تهرانی و فرزین صابونی .


پايدار باشيد .

/ 0 نظر / 14 بازدید