عرض تسليت و تعزيت به جامعه هنری

چه بدشگون بودسال ۱۳۸۵ ...

براستی چه هنرمندان نازنینی را در این سال از دست دادیم ...

از همان روز اول نوروز جامعه هنری در سوگ و ماتم نشست ...

سروش خلیلی این هنرمند برجسته سینما و تلویزیون و تئاتر ایران در روز اول سال ۱۳۸۵ دار فانی را وداع گفت و بعد از او پوپک گلدره هنرمند جوان و مستعد سینمای ایران به ملکوت اعلی پیوست و پشت سرش رفتند بسیاری از هنرمندان مثل بابک بیات - عبدالعلی همایون و ...

و قبل از آنها مرحوم نعمت الله آغاسی این خواننده مردمی را از دست داده بودیم و برای درگذشت بازیگر توامند سینمای ایران ملیحه نظری هم در سوگ و ماتم نشسته بودیم .

اما امروز یکبار دیگر خبر بدی را شنیدیم ...

استاد توانمند سینمای ایران احمد قدکچیان دار فانی را وداع گفت

احمد قدكچيان بازيگر و تهيه كننده سينما و تلويزيون ايران و متولد 1299 تهران، شب گذشته ، دار فاني را وداع گفت. مراسم تشييع آن مرحوم يكشنبه ساعت 9:30 از مقابل خانه سينما با حضور هنرمندان و سينماگران كشور برگزار مي‌شود. مرحوم احمد قدكچيان پدر کامران قدکچیان (کارگردان ، نویسنده و تدوین‌گر)، پدر حمید قدکچیان (صدابردار) مي‌باشد كه فعالیت خود در تئاتر را از سال 1321 آغاز كرد .
وی از سال 1330 بازي در فيلمهاي سينمايي را با "خوابهاي طلايي" آغاز كرد و بعد از آن در بيش از 117 فيلم سينمايي به ايفا نقش پرداخت كه مي‌توان از "گرداب"، "گناهكار"، "خواب و خيال"، "مردي كه رنج مي‌برد"، "نردبان ترقي"، "بچه‌ ننه"، "دوستان يك رنگ"، "ديوانه‌وار"، "راه و بي‌راه"، "ارثيه"، "بگذار زندگي كنم"، "خط قرمز"، "جدال"، "حسرت" و "بي‌تو تنهايم" بازي كرد.

اعضاء و مدیریت مجموعه وبلاگهای ۱۵ تایی سینمایی این ضایعه اسفبار را به جامعه هنری و خانواده هنرمند آن فقید سعید تسلیت و تعزیت عرض مینماید .

/ 0 نظر / 39 بازدید