معرفی تعدادی از بازيگران ناشناخته ۱

از امروز قصد داريم به تناوب تعدادی از بازيگران ناشناخته را برای شما و برای آگاهی کارگردانان و تهيه کنندگان در اين وبلاگ به طور کامل معرفی کنيم باشد که با اميد به کردگار توانا قدم مثبتی را در راستای دستيابی سينمای ايران به چهره های ناشناخته و با استعداد فراهم کنيم امروز قصد داريم در اينجا ۵ بازيگر ناشناخته را به همگان معرفی کنيم اين افراد به ترتيب حروف الفبای فارسی عبارتند از :

۱- حسين پوربخت ۲- آزيتا روزبه ۳- حسين ربيعی ۴- پونه عبيسی ۵- رضا منتظری ( خودم ) .

۱- حسين پوربخت : حسين پوربخت از ۵ سال پيش شروع به فعاليت در عرصه های هنری بالاخص عرصه بازيگری نمود وی برای تحصيلات آکادميک خود سازمان سينمايی فجر را انتخاب نمود و به مدت ۱ سال در اين مکان آموزشی زير نظر اساتيدی چون : رضا رنجبر - محمود فتح الهی - سارا بهراد - حامد نصرآباديان - سپيده متخصص و... به آموزش بازيگری پرداخت همچنين وی در تمام مدت تحصيل خود در اين موسسه آموزشی در چند نمايش کارگاهی که همگی به کارگردانی استاد رضا رنجبر بودند ايفای نقش کرد از جمله نمايشهايی که وی در آنها به ايفای نقش پرداخته ميتوان به نمايشهای فرهاد بی بنياد ( کارگردان رضا رنجبر - نويسنده رضا منتظری ) در نقش ديو و يا نمايش معجزه سرنوشت ( کارگردان رضا رنجبر ) اشاره کرد . وی همچنين در اين مدت کوتاه توانست در سريالها و فيلمهای مختلف تلويزيونی فعاليت چشمگيری داشته باشد و به تازگی برای ايفای نقش در فيلم جديد آقای وحديان نسب انتخاب شده است . علاقمندان به ارتباط با وی ميتوانند به ايميل بنده يعنی rezaartists@yahoo.com تماس بگيرند .

۲-آزيتا روزبه :وی متولد دی ماه سال ۱۳۶۲ ميباشد و اکنون مدت ۱۰ سال است که در عرصه بازيگری در سينما  تلويزيون و تئاتر فعاليت ميکند . او از کودکی وارد کلاسهای آکادميک مختلف بازيگری شد و در موسسات مختلف آموزشی از جمله مکتب خانه هنر - سازمان سينمايی فجر - کلاسهای آزاد استاد امين تارخ و ... زير نظر اساتيدی چون : دکتر محمود عزيزی - ايرج راد - عليرضا خمسه - سياوش طهمورث - محمود استاد محمد - نادر رجب پور - سيروس الوند - آتيلا پسيانی - مهدی تقی نيا - رضا رنجبر - اصغر فريدی ماسوله و... به آموزش قدم به قدم بازيگری پرداخت و در همان موقع بود که روی صحنه تئاتر هم به صورت حرفه ای ظاهر شد و خوش درخشيد اولين تجربه تئاتری وی بازميگردد به نمايش الکترا به کارگردانی دکتر محمود عزيزی که در تالار وحدت به روی صحنه رفت همچنين از ديگر نمايشهای وی ميتوان به مجلس ماهان به کارگردانی منوچهر ياری - دختر گلفروش به کارگردانی مرحوم دکتر مژده ( سالن اصلی تئاتر شهر ) ميمون ميمون است به کارگردانی احمد ايرانی خواه و... اشاره نمود . وی مدتی بعد برای تکميل تحصيلات خود در زمينه بازيگری به انگلستان رفت و در آنجا زير نظر اساتيدی مانند آل پاچينو به آموختن علم بازيگری پرداخت و مدتی بعد به ايران بازگشت .

وی در بيش از ۲۰ فيلم و سريال تلويزيونی به ايفای نقش پرداخته که تعدادی از آنها عبارتند از :

ميکس ( داريوش مهرجويی ) مارال ( مهدی صباغ زاده ) صندلی زرد ( فريدون جيرانی ) سربازهای جمعه ( مسعود کيميايی ) رويای تلخ ( نادر مقدس ) آخرين عاشق ( رضا رنجبر ) دلهای شاد ( حميد قدکچيان ) سريال همسفران ( علی ژکان ) و...

همچنين وی مدتی قبل بنا به دليل قابليت گريم پذير بودن صورتش و همچنين تسلط به زبانهای مختلف خارجی از جمله عربی برای ايفای نقش در مجموعه مهمانپذير طوبی به کارگردانی کيومرث پوراحمد انتخاب شد و عهده دار نقش نوال که يک زن عرب باردار بود گرديد .

وی همچنين در انگلستان در بيش از ۳ فيلم سينمايی به ايفای نقش پرداخته است و در آنجا چند فيلمنامه ثبت کرده و حتی فيلم نيمه مستندی را هم با نام پسرم طوطی ساخته است که اين فيلم برنده جايزه حمايت از حيوانات شده است .

او همچنين درديگر عرصه های حرفه ای هنری که به سينما ختم ميشوند به طور جدی فعال است از جمله آنکه تا کنون ۵ فيلمنامه را در بانک فيلمنامه ايران ثبت نموده است و دوره های آموزشی پيشرفته گريم و نقاشی را هم گذرانده است .

وی هم اکنون چند کتاب را آماده انتشار دارد از جمله کتابهايی که وی تا کنون به نگارش درآورده است ميتوان به مجموعه اشعار و ترانه ها و چند جلد رمان اشاره کرد . او همچنين کاراته - شنا - رانندگی - سوارکاری و تيراندازی را هم تا سطح حرفه ای گذرانده است .

او هم اکنون در آموزشگاه آزاد سينمايی معاصر به مديريت علی ژکان مشغول تدريس بازيگری به هنرجويان شيفته و مشتاق است و مدعی است که روش جديد و نوينی را که به اکتورز استوديو مربوط نيست و وی به طور خصوصی از آل پاچينو آموخته است به هنرجويانش می آموزد .

در ضمن لازم به ذکر است که وی از روند نامناسب موجود در سينمای ايران خيلی دلگير است و هميشه در صحبتهايی که با هم داريم ميگويد در ايران همه چيز با باند بازی جلو ميرود و يک مافيای بزرگ سينما را به محاصره خود درآورده است . براستی خودمانيم بازيگری که در آن طرف آب ايفاگر چند رل ۱ سينمايی بوده چرا بايد در اين گوشه دنيا اينجور مهجور بماند خود من با اينکه فقط در ۵ نمايش کارگاهی افتخار همراهی با او را داشتم خيلی درس از او آموختم . اميدوارم و اميدواريم که روزی برسد که در سينمای ايران حق به حق دار برسد .

همچنين مدتی است مطلع شدم که وی با آقای داوود موثقی فيلمنامه ای را به طور مشترک به نگارش درآورده اند و اکنون منتظر سرمايه گذار برای ساخت ان هستند .

برای اطلاعات بيشتر در مورد وی ميتوانيد به ايميلهای زير تماس بگيريد :

rezaartists@yahoo.com

azitamohy@yahoo.com

همچنين وی با ابراز رضايت خويش خواستار آن شده که در صورتی که فقط و فقط همکاران و کليه اهالی سينما خواستار ارتباط با وی باشند ميتوانند با شماره تلفن : ۰۹۱۲۱۵۴۷۰۷۶ تماس حاصل فرمايند . بديهی است جواب افراد غيرسينمايی به هيچ عنوان داده نخواهد شد .

۳- حسين ربيعی : وی متولد سال ۱۳۶۲ در تهران است و مدت کوتاهی است که به طور حرفه ای وارد عرصه بازيگری شده و آن را خيلی جدی دنبال ميکند وی مدتها قبل دوره ای ۸ ماهه را در سازمان سينمايی فجر گذرانده و تا کنون در چند تئاتر فيلم و سريال ايفای نقش نموده است . جديدترين کار وی که به تازگی برای نقش آفرينی در آن انتخاب شده است فيلم سينمايی اگه ميتونی من رو بکش به کارگردانی شاهد احمدلو است .

علاقمندان به ارتباط با وی ميتوانند به ايميل اينجانب تماس بگيرند :

rezaartists@yahoo.com

همچنين شماره تلفه شخصی وی اين است : ۰۹۱۲۲۳۰۸۶۲۴

4- پونه عبيسی : وی متولد سال ۱۳۶۷ تهران است و تحصيلا عاليه بازيگری خود را در سازمان سينمايی فجر به پايان رسانده است تا کنون چند نمايش را نوشته و کارگردانی آن تئاترها هم به عهده خودش بوده است تعدای از اين نمايشها عبارتند از : عزاداری حسينی - شاه و فرح - کوچولوی خوش شانس و...

وی هم اکنون برای نقش آفرينی در سريال تلويزيونی شهراشوب به کارگردانی يدا...صمدی انتخاب شده است و تا چند ماه ديگر برای اولين بار جلوی دوربين خواهد رفت برای ارتباط با وی ميتوانيد با ايميل اينجانب تماس بگيريد .

۵- رضا - م ( مدير وبلاگ )

من متولد سال ۱۳۶۲ هستم ودر شهر تهران چشم به دنيا باز کردم در سال ۱۳۶۷ در سن ۵ سالگی برای اولين بار تجربه بازگری را در فيلم سينمايی شنگول و منگول به کارگردانی آقای پرويز صبری داشتم که باعث ورود من به دنيای بزرگ و پر شور سينما شد بعد از آن به تناوب تا سال ۱۳۷۲ که به سن ۱۰ سالگی رسيدم در تعدادی نمايشهای آماتوری که در دبستان برگزار ميشد شرکت کردم و البته در ۲ سريال تلويزيونی هم عهده دار نقشهای کوتاهی شدم و در ۳ تئاتر کوک هم به کارگردانی آقای باقری که همگی در شهرستان کرج روی صحنه رفت ايفای نقش نمودم بعد از آن يواش يواش و به واسطه اينکه ديگه سينما و بالاخص بازيگری با قلب و روح من عجين شده بود و تعدادی از افراد سينمايی هم من را شناخته بودند وارد عرصه بازی به طور حرفای شدم و در سريالها - فيلمها و تئاترهای زيادی که اکثرا به کارگردانی کارگردانان بزرگ و نامی بود ايفای نقش نمودم معروفترين کار تئاتری من تئاتر مالک شتر به نويسندگی و کارگردانی آقای حميد مرحمتی بود که در سالن قشقايی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفت همچنين حضور در چند سريال و مجموعه تلويزيونی مانند آغوشهای خالی ( وحيد نيکخواه آزاد ) زيرگنبد کبود ( بهمن زرين پور - ميهمان ) و... باعث شد که به اين نتيجه برسم که تا آخر عمر بازيگری را به عنوان شغل اصليم بپذيرم همچنين شرکت در کلاسهای خصوصی استاد ارجمند بانو مهين اسکويی و دوره ۲ ماهه در سازمان سينمايی نقش آفرين و حضور ۱ ساله در کلاسهای سازمان سينمايی فجر باعث شد تا به طور آکادميک وارد عرصه بازيگری شوم و تحصيلات خود را در اين زمينه به پايان برسانم بعد از آن در مدرسه تغيير رشته دادم و به جای ادبيات و علوم انسانی رشته نمايش را برگزيدم و دیپلم نمايش هم گرفتم و بعد از آن به مدت ۱ ترم در خدمت استادم حميد سمندريان بودم و از ايشان نيز درسهای مهمی را در مورد حرفه مورد علاقه ام آموختم .حضور در فيلمهايی مثل روزکلاغ ( جواد مزدآبادی ) شغال ( اصغر نصيری ) ياور غريبه ( هراند هاکوپيان ) کی بود کی بود من نبودم ( ليلا جهانبانی - کوتاه ) من هم می آيم ( حسين خداوردی - کوتاه ) و بازی در فيلمها و سريالهی متععد و بيشمار ديگر من را تقريبا به يک بازيگر حرفه ای تبديل کرد .

همچنين فيلمنامه نويسی - نمايشنامه نويسی - سوارکاری - اتوموبيل رانی - موتور سواری - دف - فلوت عربی - دوچرخه سواری - شعر و داستان - گريم و... از ديگر هنرهايی هستند که برای هر کدام از انها هم مدتها زحمت کشيده ام .

آخرين فعاليت من بازی در مجموعه شبهای برره ۳ قسمت به عنوان بازيگر ميهمان بود که بنا به دلايل شخصی و با توجه به اينکه برای حضورم در آنجا اصرار ميشد بيرون کشيدم و هم اکنون در خدمت چند تن از کارگردانان تئاتر و سينما برای پروژه های مختلف مشغول همکاری هستم . حضور در نمايش ۳ پرده به کارگردانی عباس شادروان به عنوان دستيار و مدير صحنه و همچنين داشتن قرارداد با چند پروژه مختلف تلويزيونی کارهای اکنون و آينده بنده است .

همچنين تعداد ديگری از کارهای بنده بدين شرح ميباشد :

تئاتر ماهی پولک طلايی ( سعيد خاکسار )

تئاتر جوانی ( مجتبی پيموده )

تئاتر کودک کدو قلقله زن ( مسعود خمسه )

تئاتر کودک باغ ميوه ( مسعود خمسه )

تئاتر کارگاهی فرهاد بی بنياد ( رضا رنجبر )

تئاتر کارگاهی زنان فاتحان فردا ( رضا رنجبر )

تئاتر کارگاهی پرنده های قفسی ( رضا رنجبر )

تئاتر عروسی دختر شهپر خانم ( رضا منتظری خودم )

تئاتر سوفلور ( رضا جوان ) ( جشنواره استان خراسان )

تئاتر رود سياه ( کامران باختری )

تئاتر ن مثل نان ( نازی مکرمی )

فيلم کوتاه آفتاب غروب ( ثريا اميری )

فيلم کوتاه ديگه قدم کوتاه نيست ( زهرا چگينی )

فيلم کوتاه همينی که هست ( زهرا چگينی )

فيلم کوتاه اين پسر ديوانه نيست ( اصغر محبی )

فيلم کوتاه سفر با عزرائيل ( علی باقری )

فيلم کوتاه يک روز ( علی شاه محمدی ) ( پيش توليد )

فيلم کوتاه شيب ( سهيل سخن پژوه ) ( پيش توليد )

فيلم کوتاه دردانه ( محمد براتی )

فيلم کوتاه  موتور باحال ( فخری مهاجريان )

فيلم بلند پل پرواز ( هراند هاکوپيان ) ( پيش توليد )

فيلم بلند بدون عشق ( رضا رنجبر ) ( پيش توليد )

مجموعه تلويزيونی سه پنج دو

مجموعه تلويزيونی آفاق

مجموعه تلويزيونی کلانتری ۹۹ ( سعيد عالمزاده ) ( ميهمان )

مجموعه طنز خنده بازار ( رضا غفاری ) ( مهاجر )

مجموعه طنز نسيم بهاری ( عيوضی )

مجموعه طنز طنز مهاجر ( مير رضی ) ( مهاجر )

مجموعه تلويزيونی پلاک ۱۴ ( مهران مديری ) ( ميهمان )

مجموعه تلويزيونی روزهای مهربانی به کارگردانی محمد درمنش

اجرای جنگ در موسسه خيريه حمايت از آسيب ديدگان اجتماعی

بزودی آخرين اخبار و اطلاعات را در اين زمينه بروز خواهم کرد و کليه کارهايی را که در طول اين ۱۷ سال زحمت کرده ام برايتان خواهم گفت .

 

در ضمن از اسفندماه سال گذشته من يکی از عضوهای فعال انجمن صنفی بازيگران سينما و تلويزيون شدم و برآنم که با توکل به خدای بزرگ در اين انجمن که در راستای پيشرفت سينمای ايران بر پا شده است به نکات مثبتی که ميتواند باعث پيشرفت در اين عرصه شود اشاره کنم تا بتوانيم در آينده سينمايی داشته باشيم که به دور از باندبازيها تمام افراد هنرمند را به درجاتی که مستحق رسيدن به آن هستند برساند .

برای ارتباط بيشتر با من ميتوانيد با ايميل rezaartists@yahoo.com تماس بگيريد .

همچنين فقط کليه همکاران و کارگردانان محترم ميتوانند در صورت تمايل با تلفن شخصی من .................. تماس بگيرند به اميد رسيدن به يک سينمای نوين ايرانی شاد باشيد .

با عرض پوزش بعد از حدود ۱ ماه مجبور شدم بنا به دلايلی شماره تلفنم را پاک کنم در صورت تمايل از طريق ايميل با من در تماس باشيد .

 

 

/ 0 نظر / 40 بازدید