جديدترين اخبار از سينمای ايران و جهان

فيلمبرداري «نيوي مانگ» بهمن قبادي به اتمام رسيد

ghobadi1144319177small.jpgفيلمبرداري فيلم سينمايي « نيمه ماه » ( نيوي مانگ ) آخرين ساخته بهمن قبادي بعد از كش و قوس هاي فراوان و وقفه هايي كه در فيلم برداري پيش آمد پس از دو ماه در شهرهاي كامياران و سقز كردستان پايان يافت.
٬بهمن قبادي پس از ساخت سه فيلم بلند سينمايي «زماني براي مستي اسبها» ، «لاك پشتها هم پرواز مي‌كنند» و «آوازهاي سرزمين مادريم» اقدام به ساخت اين فيلم كرده است.
داستان اين فيلم كه به مناسبت سال جهاني " موتزارت " ( موسيقدان اروپايي ) ساخته شده است٬ در مورد خانواده‌اي كرد است كه همگي به موسيقي مشغول مي‌باشند.
در اين فيلم بازيگراني چون: هديه تهراني ، گلشيفته فراهاني ،حسن پورشيرازي ، صابر دلبينا ، اسماعيل غفاري ، فرزين صابوني، رضا حاج خسروي و الله مراد آشتياني به ايفاي نقش مي پردازند.
ديگر عوامل فيلم «نيمه ماه» عبارتند از: ٬دستيار اول و برنامه‌ريز: جلال ساعدپناه٬دستياران كارگردان: اميد راست بين ، مهدي مهدوي و محمد امين مهدوي٬ تدوين: هايده صفي ياري٬ مديرتوليد: بهروز رضايي٬صدابردار: بهمن اردلان .
لازم به ذكر است فيلمبرداري اين فيلم را " نايجل بلاگ " فرانسوي به عهده داشته است.
 
«آتش بس» با واكنش مثبت منتقدان روبرو شد
 
atashbas1144318976small.jpgاولين نمايش خصوصي فيلم آتش بس براي تعداد بسيار معدودي از خبرنگاران ومنتقدان سينمايي با واكنش بسيار مثبت آنان مواجه شد
اين خبرنگاران همگي معتقدند آتش بس فيلم بسيار خوش ساختي بوده واز فيلمهاي قبلي ميلاني مثل واكنش پنجم وزن زيادي بسيار بهتر است
بازي محمدرضا گلزارومهنازافشار دراين فيلم نسبت به فيلمهاي قبلي شان بسيار متفاوت توصيف شده و روزنامه نگاراني كه آتش بس را ديده اند همگي اذعلان دارند كه اين فيلم پرفروشترين فيلم سال 85 خواهد شد
مسعود كيميايي و اميد روحاني اولين افرادي بوده اند كه به تماشاي اين فيلم نشسته اند كيميايي با تمجيد ازاين فيلم تنها از موسيقي آن انتقاد كرده واميد روحاني گفته كه آتش بس بهترين فيلم ميلاني است
با انتشار اولين بازخوردهاي مثبت فيلم آتش بس ،اين اميدواري به وجود آمده كه يك دهه پس از دوزن ميلاني به روزهاي اوج خودبازگشته است وحالا مي توان او را كارگردان بسيار مهمي در سينماي ايران دانست .
 
ژوليت بينوش در فيلم جدبد كيارستمى بازي مي كند
 
binoche1144318604small.jpgترمينال پروازهاى خارجى فرودگاه مهرآباد، عصر روز سه شنبه ۱۵ فروردين. ميزبان عباس كيارستمى است. او در ميان هم وطنان خود كه براى استقبال از ميهمانانشان به فرودگاه آمده اند ابايى از شناخته شدن ندارد. بعيد است مردم عادى غير از بازيگران فيلم هاى عامه پسند و سريال هاى تلويزيونى، كارگردان ها را هم بشناسند. به ويژه اينكه آخرين بارى كه مردم ايران فيلمى از عباس كيارستمى را ديده اند، به ۵ سال پيش برمى گردد كه فيلمى از او درباره ايدز در آفريقا، نمايش محدودى در چند سينماى كوچك داشت. اما نكته جالب توجه شايد حضور كيارستمى نبود. او منتظر ورود بازيگر جديد فيلمش به ايران بود.
ژوليت بينوش بازيگر مطرح سينماى فرانسه و جهان، برنده جايزه اسكار، قرار است در تازه ترين ساخته كيارستمى بازى كند. به همين خاطر كيارستمى به همراه مترجم هميشگى اش توفان گركانى به فرودگاه مهرآباد آماده است.
از ازدحام خبرنگاران، از فلاش دوربين هاى عكاسان و حتى از تشريفات عادى استقبال از يك هنرمند طراز اول بين المللى در فرودگاه خبرى نيست. همه چيز كاملاً ساكت و بى سروصدا برگزار مى شود، مثل اينكه قرار بود كسى خبردار نشود، به طورى كه حضور ما نيز چيزى جز يك تصادف ناگهانى براى پوشش اين خبر داغ و دست اول معنى نمى دهد.
هواپيماى خطوط هوايى ايرفرانس ساعت ۳۰/۲۰ دقيقه به زمين مى نشيند. ژوليت بينوش به شكل ناخودآگاهى مسكوت بودن ماجرا را بيشتر رعايت كرده است. لباس اش آنقدر ساده و حجابش آنقدر معمولى است كه اگر در آن جمعيت، عاشقان پروپاقرص كيشلوفسكى هم حاضر بودند نمى توانستند تشخيص بدهند آن خانمى كه به فرانسه با عباس كيارستمى خوش وبش مى كند، بازيگر فيلم آبى است.
برخلاف حضور شان پن در انتخابات سال گذشته حضور ژوليت بينوش مانند يك سكانس سانسور شده از يك فيلم آغاز مى شود. كل استقبال كنندگان از او، كيارستمى و مترجمش، من و يك عكاس هستيم. حالا سئوال ها شروع مى شود.
چرا ژوليت بينوش، چرا كيارستمى و چرا آنقدر ساكت...
•••
ژوليت بينوش بازيگر سرشناس فرانسوى برنده جايزه اسكار، براى حضور در آخرين پروژه سينمايى عباس كيارستمى وارد تهران شد. بينوش بازيگر فيلم شكلات (هالستروم) برخلاف بازيگران پرزرق و برق هاليوودى در حالى كه لباس ورزشى سرمه اى به تن داشت و طبق قوانين جمهورى اسلامى ايران، موهايش را با شال ساده اى پوشانده بود در فرودگاه مهرآباد با استقبال عباس كيارستمى روبه رو شد. كيارستمى كه تاكنون در تمامى آثارش به جز «گزارش»، از هيچ بازيگر حرفه اى سينما استفاده نكرده قرار است در تازه ترين پروژه سينمايى اش كه در مرحله پيش توليد قرار دارد از ژوليت بينوش بازيگر روشنفكر فرانسوى استفاده كند. عباس كيارستمى كه در آخرين لحظات ورود بينوش وارد فرودگاه شده درباره جزئيات نقش اين بازيگر در فيلم تازه اش ترجيح مى دهد كه فعلاً سكوت كند. اما به نظر مى رسد با توجه به حساسيت هاى هميشگى اين كارگردان مطرح ايران در زمينه بازيگرى، نتيجه كار در كارنامه ژوليت بينوش كاملاً متفاوت باشد. از سوى ديگر حضور بازيگرى با سابقه حرفه اى بينوش كه جزء هنرپيشگان طراز اول جهان است در سينماى كيارستمى نيز مى تواند علاقه مندان آثار اين فيلمساز را مثل هميشه با تجربه جديدى روبه رو كند. لوكيشن فيلم تازه عباس كيارستمى كه فيلمبردارش محمود كلارى است در اطراف اصفهان واقع شده و بينوش امروز به همراه كيارستمى راهى اصفهان خواهد شد تا از محل فيلمبردارى بازديد كند.
 
«ازدواج به سبک ایرانی» با 16 سینما رکورد دار است
 
ezdevajirani1144243943small.jpg-«ازدواج به سبک ایرانی» به کارگردانی حسن فتحی از امروز در 16 سینمای تهران به نمایش در می آید . فیلم " ازدواج به سبک ایرانی " که یک اثری اجتماعی و کمدی در باره دختر یک حاجی بازاری متعصب است که قصد ازدواج با یک جوان خارجی را دارد و در سر راه این ازدواج اتفاقات ریز و درشتی رخ می دهد.در این فیلم بازیگران سرشناسی نظیر داریوش ارجمند، سعید کنگرانی، فاطمه گودرزی و محمدرضا شریفی نیا بازی می‌کنند.
این فیلم از امروز در سینما های قدس ،ایران 3، صحرا، شهرقشنگ، فلسطین 1 ،مرکزی 2 ،جی 1 ،فرهنگ 1 ،ناهید، کارون، گلریز 2 ،حافظ، رودکی ،تهران، پایتخت و میلاد اکران شد .
فیلم "هوو" به نویسندگی و کارگردانی علیرضا داوودنژاد داستان مردی به تصویر کشیده می شود که به دنبال نیاز عاطفی خود در مسیرهای مختلفی قرار می گیرد و در این راه با مشکلات متعددی مواجه می شود.
در این فیلم که رضا عطاران ، سپیده اعلایی ، محمدرضا داوودنژاد ، علی صادقی، رضا داوودنژاد، مریم کاویانی و احترام سادات حبیبیان به ایفای نقش می پردازندهم اکنون در 15 سینمای تهران به نمایش در آمده است .
فیلم "زیر درخت هلو" درباره زندگی جوانی است که آرزوهای بزرگ در سر دارد و برای به دست آوردن موقعیت اجتماعی بهتر تلاش های زیادی را انجام می دهد و دست به هر کاری می زند. در این راه نامزد او تلاش می کند تا به طریقی او را در رسیدن به راه صحیح تر و منطقی تر یاری دهد.
در این فیلم که ایرج طهماسب ، فاطمعه معتمد آریا ، حمید جبلی و شهره لرستانی به ایفای نقش می پردازند درسینماهای استقلال، جوان 2 ،عصر جدید 2 ،قیام ،مرکزی 1 ،بهمن 1، آستارا، پیروزی ،پیوند، فردوسی ،جی 2 ،شقایق، بلوار، المپیا ،مانداناو گلریز 1 نمایش داده می شود .
فیلم "یک تکه نان" به کارگردانی کمال تبریزی که یک فیلم معنا گرا است ودر آن رویا نونهالی و رضا کیانیان به ایفای نقش می پردازند در حال حاضر در سینما های ایران 2 ،فرهنگ 2، فلسطین 2 ،سپیده 1 ،شاهد وشهر تماشا به نمایش در امده است .
فیلم "چهارشنبه سوری" که هفته های پایانی اکران را می گذراند هم اکنون در سینماهای آفریقا، ایران 1، عصر جدید 3، پارس 1، بهمن 2، آسیا و جی 3 نمایش داده می شود .
 
و اما چند خبر کوتاه :
 
 
فيلم سينمايی گريز دومين ساخته بلند نيکی کريمی بعد از تعطيلات نوروزی در مرحله تدوين قرار گرفت .
 
رخشان بنی اعتماد بزرگ بانوی سينمای ايران جايزه ويژه هيئت داوران جشنواره فيلمهای جزاير قناری را از آن خود نمود .
 
فيلم سينمايی قلقلک بعد از برگزاری جام جهانی فوتبال در سينماهای سراسر کشور اکران خواهد شد در اين فيلم هنرمندانی چون : بيژن امکانيان - محمود بهرامی - سحر ولدبيگی و رضا شفيعی جم به ايفای نقش پرداخته اند .
 
 
شاد و پايدار باشيد .


 
/ 0 نظر / 9 بازدید