جديدترين اخبار سينمای ايران

فيلم کوتاه حوری به کارگردانی محمدجواد ايرانی و با هنرمندی رضا منتظری و نازيلا مقدادی امشب در مهرشهر کرج کليد خواهد خورد . لازم به ذکر است که کارگردان اين فيلم قصد دارد آن را به فستيوال فيلم کودکان اصفهان ارائه کند .

 

سريال تلويزيونی آدمخوار به کارگردانی جواد مزدآبادی و با هنرمندی آرام جعفری - رامبد شکرآبی - شهرام عبدلی - حبيب دهقان نسب - سيد جواد هاشمی - ميناجعفر زاده - ميترا تبريزی - فريده دريامج - عباس نائی و... در تهران کليد خورد .

 

سريال تلويزيونی جابرابن حيان روز اول خرداد ماه در بيابانهای اطراف استان يزد کليد خواهد خورد . لازم به ذکر است کارگردانی اين اثر را جواد افشار عهده دار است و تا کنون حضور هنرمندانی چون : اکبر عبدی - حسن جوهرچی - عنايت ا... بخشی - سارا سلطانی - انوشيروان ارجمند و... در آن قطعی شده است .

 

نخستین جشنواره فیلم بیماری‌های خاص با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران و جمعی از هنرمندان روز دوشنبه 25 اردیبهشت افتتاح می‌شود.
به گزارش سايت سينماي ما ستاد اطلاع رسانی نخستین جشنواره فیلم خاص اعلام کرد در مراسم افتتاحیه جشنواره از یک عمر فعالیت هنری پروین سلیمانی، بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون، تجلیل می شود و گروه ذوالفنون به سرپرستی استاد جلال ذوالفنون به اجرای قطعاتی از موسیقی سنتی ایرانی می پردازند.
در پایان مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره فیلم خاص، فیلم سینمایی "عبور از غبار" به کارگردانی پوران درخشنده به نمایش درمی آید. این فیلم در بخش خارج از مسابقه جشنواره حضور دارد. آثار شرکت کننده در بخش های مختلف جشنواره از روز سه شنبه صبح برای عموم علاقمندان به نمایش درمی‌آید.
نخستین جشنواره فیلم بیماری های خاص از 25 تا 29 اردیبهشت در فرهنگسرای خانواده واقع در بزرگراه رسالت، پایین تر از میدان هلال احمر، جنب پارک فدک برگزار می شود.

 

گروه بازيگران سريال در انتظار باران به کارگردانی بهرام بهراميان تکميل شد . لازم به ذکر است تا کنون حضور هنرمندانی چون : داريوش ارجمند - رويا نونهالی - نسرين مقانلو - گوهر خيرانديش - رويا تيموريان - برزو ارجمند - کمند اميرسليمانی - مهراوه شريفی نيا - پوريا پورسرخ - نسرين حاجيلو و ميترا تبريزی در اين سريال قطعی شده است . لازم به ذکر است که اين سريال به سفارش گروه فيلم و سريال شبکه اول سيما ساخته ميشود .

 

کامبوزيا پرتوی بزودی ساخت جديدترين فيلمش را با نام زوربای يونانی آغاز خواهد نمود . تا کنون تنها حضور فرشته صدرعرفايی در اين اثر قطعی شده است .

 

برای برزگداشت هنرمند ارزنده سينما و تلويزيون و تئاتر ايران استاد پروين سليمانی تا کنون از هنرمندان زيادی برای حضور در اين مراسم دعوت شده است . رضا منتظری - ماهچهره خليلی - محمد ورشوچی - نسرين حاجيلو - مهری وداديان - شهره لرستانی و... هنرمندانی هستند که حضورشان در مراسم بزرگداشت استاد سليمانی قطعيت يافته است .

 

"آفساید" هفته قبل از برگزاری جام جهانی در کشورهای یونان، کره، قبرس و سوئد و همزمان با افتتاحیه جام در انگلستان به اکران عمومی درمی‌آید.
جعفر پناهی در مورد حضور "آفساید" در جشنواره فیلم نروژ گفت: "این جشنواره در ماه اوت برگزار می شود و فیلم "آفساید" به عنوان افتتاحیه این جشنواره به نمایش درخواهد آمد. چندی پیش جشنواره کره جنوبی هم با نمایش "آفساید" آغاز شد. قرار است یک هفته قبل از برگزاری جام جهانی هم "آفساید" در کشورهای یونان، کره، قبرس و سوئد و همزمان با افتتاحیه جام جهانی در انگلستان به اکران عمومی درآید."
"آفساید" در بی‌ینال کشور یونان که منتخب آثار جشنواره برلین را به نمایش می گذارد هم حضور داشت و در کنار فیلم "شب بخیر و موفق باشید" جورج کلونی به نمایش درآمد.
سازنده "دایره" تاکید کرد: "متاسفانه بهترین فرصت های اکران فیلم "آفساید" به دلیل صادر نشدن پروانه نمایش از بین رفت و انتظار می رفت فیلم با توجه به برگزاری جام جهانی و موضوع فوتبالی خود بتواند به خوبی با مخاطبانش ارتباط برقرار کند."
پناهی در مورد علل اکران موفقیت آمیز فیلم هایی نظیر "چهارشنبه سوری" در سال جدید گفت: "اعتقاد دارم دلیل عمده موفقیت این فیلم ها سر موقع اکران شدن آنهاست. اگر این فیلم در زمان مناسب اکران نمی شد، آیا باز هم چنین استقبالی از آن به عمل می آمد؟ اگر "آفساید" را در این زمان به نمایش درنیاید و مثلاً بعد از جام جهانی اکران شود، دیگر مردم از دیدن فوتبال و هر چیزی که مرتبط با آن باشد خسته می شوند و رغبتی به دیدن فیلم پیدا نمی کنند. اگر فیلم های فرهنگی و متفاوت در زمان و شرایط مناسب اکران شوند قطعاً مورد استقبال قرار می گیرند."
وی تاکید کرد: "اگر به فیلم های فرهنگی توجه نکنیم و در بدترین شرایط آنها را به نمایش دربیاوریم به تولید آثار سطحی و مبتذل کمک می کنیم. مدتی هم هست که دغدغه تولید آثار ملی داریم. در تاریخ سینمای ایران چند اثر با ویژگی های یک کار ملی تولید شده یا می شود و آیا ملی تر از فیلم "آفساید" اثری هم در این مقطع زمانی داشته ایم؟"
وی در مورد حضور بانوان در ورزشگاهها و تاثیر فیلم "آفساید" بر این تصمیم گفت: "من نمی دانم آقای احمدی نژاد یا مشاوران ایشان این فیلم را دیده اند یا نه، ولی خوشحالم که سینما مسائل و مشکلات جامعه را قبل از اینکه هر نهاد دیگری به فکر طرح آن بیفتد، منعکس کرده است."

 

جميل رستمی کارگردان نامدار کشورمان اوايل خرداد به کشور بازميگردد .

 

فروش ۴۰ ميليون تومانی فيلم چند ميگيری گريه کنی در ۱ روز توسط دفتر پخش اين فيلم شديدا تکذيب شد . بنا به گفته مديران يکت فيلم چند ميگيری گريه کنی ظرف مدت ۳ روز توانسته تنها ۸ ميليون تومان فروش داشته باشد .

 

مهدی صباغ زاده بزودی ساخت جديدترين فيلم سينمايی اش را با نام راننده تاکسی آغاز خواهد کرد .

 

 

پايدار باشيد .

/ 0 نظر / 18 بازدید