گفته های هنرمندان شاخص سينمای ايران در مورد زنده ياد پوپک گلدره بخش دوم

همراهان گرامی - عزادارن عزيز ديروز در اولين بخش از گفته های هنرمندان شاخص سينمای ايران گفته های هنرمندانی چون : يوسف تيموری و ميترا تبريزی و... را در مورد زنده ياد پوپک گلدره بازيگر فقيد سينمای ايران برايتان منتشر نموديم . امروز و در دومين بخش از اين گفته ها قصد داريم گفته های تعدادی ديگر از بازيگران شاخص سينمای ايران را در مورد پوپک عزيزمان بشنويم .

 پرويز پرستويی :

پوپک يکی از معدود هنرمندان جوانی بود که به خاط عقيده های کاذب وارد رشته بازيگری نشده بود . نه پول و نه شهرت هيچيک برای پوپک مطرح نبود . او يکی از جاودانه ترين بازيگرانی است که تا انتهای دنيا در ذهن يکايک مردم باقی خواهد ماند . من در موج مرده با پوپک همبازی بودم . رعايت ادب و احترام به همه چه بزرگتر و چه کوچکتر هنگام فيلمبرداری يکی از خصايص خوب پوپک بود . پوپک جان جايت در سينما خيلی خاليه . دلمون برای کارهای قشنگت تنگ ميشه . پوپک جان تو يکی از بهترين بازيگران زن سينمای ايران بودی و هميشه خوش ميدرخشيدی چه در موج مرده چه در آخر بازی چه در سيندرلا چه در رويای شيرين دريا - چه در دوران سرکشی - چه در مرواريد سرخ - چه در سرزمين سبز . در همه جا عالی بودی .

رضا منتظری :

گلی گم کرده ام ميجويم او را                                           به هر گل ميرسم ميبويم او را با عرض سلام و تسليت خدمت يکايک شما عزيزان و تشکر از اينکه وقت شريفتان را در طبع اخلاص گذاشته و به مطالبی که شايد کمی طولانی باشد و توسط من نگاشته خواهد شد توجه ميفرماييد . خبرهای بد هميشه کوتاهند و حادثه ساز . اما آنچنان بر روح و قلب انسانها فرود می ايند که ديگر آن زخم را با هيچ مرهمی نميشود مداوا نمود . خبر درگذشت تاثرانگيز پوپک گلدره هم يکی از آن دسته خبرهايی بود که واقعا جامعه هنری را در سوگ و عزای تمام ناشدنی فرو برد . زيرا سينما برای هميشه يکی از جوانترينها و بهترينهايش را از دست داده بود . به قول معاون رياست سازمان صدا و سيما ديگر کسی مانند پوپک در سينمای ما ظهور نخواهد نمود . او براستی هميشه يکی از بهترين و تک ترين بازيگران سينمای ايران بود . پوپک با آغاز فعاليتش که در مجموعه ساعت خوش به کارگردانی مهران مديری بود راه خود را شناخت و به بيراهه نرفت . پوپک از همان ابتدا با خلوص نيت و سعه صدر و شعور کافی راه درستی را در پيش گرفت و يکی از گزيده کار ترين بازيگران زن سينمای ايران بود . آنچنان او در کارش مهارت داشت و خبره بود که ميتوانست در آن واحد چندين رل متفاوت را بازی کند اين همان چيزی بود که در کارهای پوپک هم مشهود بود . از دختر معصوم شمالی گرفته تا زن کولی و قاچاق فروش جنوبی تنها تعدادی از نقشهای متفاوت پوپک در طی ساليانی بود که او پا به دنيای بازيگری گذاشته بود . او آنچنان توانست با همان تعداد کارهای انگشت شمارش بر روح و قلب مردم تاثير گذارد که از همان اول راه آماج حسادتها و کينه توزيهای تعدادی از حسودان گشته بود . خلاصه بگذريم ما که تا ابد عزاداريم البته اين را ميدانم که مرگ حق است و برای همه آNميان وجود دارد اما مرگ برای کسی مانند پوپک در سنين جوانی و زيبايی و با يک دنيا شور و شوق و هنر امری تکان دهنده و غير قابل پذيرش است پوپکی که امروز ميتوانست برگهای کارنامه درخشانش را آهسته و پيوسته افزايش دهد حالا ديگر در ميان ما نيست . روحش شاد و ياد و خاطراتش گراميباد . او را هيچگاه از ياد نخواهيم برد و بزودی يا آغاز پخش جديدترين سريالش يعنی نرگس که حادثه شوم تصادف پوپک هم هنگام ضبط اين سريال به وقوع پيوست بيشتر و بيشتر به يادش خواهيم بود .

 

/ 0 نظر / 18 بازدید